„Vystřel mě katapultem!“ Chcete adrenalinový zážitek pod stromeček?

I když doteď pro mnohé bylo největším adrenalinem předvánoční nakupování dárků v zavřených obchodech a snaha vyznat se v systému PES, prosincové rozvolňování opatření svědčí o tom, že tu s námi covid nebude věčně. A právě na tuto příležitost nedočkavě čekají zážitkové kanceláře se svou nabídkou, ve které nechybí štědrá dávka extrémních zážitků. Láká vás volný pád vesmírem, únikovka v jeskyni nebo spíš projížďka tankem?

Pokud nechcete svým blízkým pod stromečkem nechávat obligátní ponožky, můžete si vybrat hned z několika firem, které u nás zážitky nabízí. Pravděpodobně nejznámější je Allegria, která na našem trhu funguje již šestnáct let. Na recenzních portálech má nejvyšší hodnocení díky široké nabídce zážitků, rychlosti jednání a certifikátu Ověřeno zákazníky. Z adrenalinových zážitků nabízených Allegrií jsou nejprodávanější poukazy na vstup do větrného tunelu v Letňanech, tandemový seskok padákem, Flyboard, pilotování letadla, střelba, let balonem a extrémní jízda na čtyřkolce. Zážitky lze filtrovat podle lokality. Každá má trochu odlišnou, krajově specifickou nabídku. V Jihočeském kraji jde o zážitky na vodě, v Plzeňském o lanové parky a Brno nabízí bohatou plejádu střeleckých kurzů, z čehož jako pražáci rozhodně nechceme vyvozovat žádné závěry o životě v moravské metropoli.

Přímo na Brno a okolí se specializuje agentura Impresio. Nabízí například unikátní speleo ferratu v Moravském krasu, řízení bojových vozidel (včetně tanku!), let stíhačkou a řízení helikoptéry.

Agentura Stips (označena za agenturu s nejlepšími zážitky v Moravskoslezském kraji) nabízí mimo jiné střelbu z lovecké kuše, trénink s vrhacími zbraněmi a pro příznivce leteckých zážitků tandem paragliding a let vírníkem na Hostýn či Dlouhé stráně. 

Pokud máte rádi rychlá vozidla (ať už formuli nebo buggynu), hodně zážitků na závodní dráze nabízí agentura Dokonalý zážitek. Dalším zajímavým (a dle popisu i dost děsivým) zážitkem od nich je letní speleo úniková hra v jeskyni Bertalánce, kterou si můžete užít od června do září. Pro milovníky středověku a stejnojmenné počítačové hry je určena tři hodiny dlouhá únikovka Kingdom Come ve tvrzi Malešov. Setkáte se při ní s postavami ze hry, zkusíte je přelstít a třeba si i zastřílíte z luku.

Hodnocením „nejlepší zážitky pro muže“ se může chlubit agentura A drop, nabízející například akademii netradičního slaňování (z televizní věže, mostu, skály v lomu), jízdu Žigulíkem (na výběr je mezi Nastěnkou a Marfuškou, krasavicemi z roku 1978 a 1980) a vodní jetpack nebo bungee katapult, se kterými se můžete cítit jako akční hrdina. Pokud byste bez nehody v kalhotách přečkali vystřelení katapultem do výšky 36 metrů, co takhle volný pád ve vesmíru? Nabízí ho spojení větrného tunelu s virtuální realitou, kdy si můžete vybrat ze čtyř možných míst pro svůj volný pád, kromě nekonečného kosmosu lze padat i nad Prahou, New Yorkem nebo nad mořem ve Španělsku.

Možná nejšílenějším zážitkem je Kienova houpačka, která umožňuje zažít několikasekundový stav beztíže a dvakrát větší přetížení než při bungee jumpingu. Nabízí ji agentura s příznačným názvem Enjoy fun.

Který zážitek byste rádi zkusili vy? A který máme vyzkoušet my? Těšíme se na tipy v komentářích a na sociálních sítích. Jsme totiž trochu blázni, a to nejen o Vánocích!

Share on facebook
Share on twitter

Doporučujeme

🦠LOCKDOWN SPECIÁL #9 – Večerníčkova dobrodružství

Devátým dílem 🦠LOCKDOWN SPECIÁL končí. V předchozích osmi epizodách jsme hledali způsoby, jak si zpříjemnit časy, které nepřejí sportu ani dobrodružství. V posledním díle bude řeč o tom, že aktivit, co jste ještě nestihli objevit je pořád dost a nikdy není pozdě, se do některé z nich pustit. Se svou novou vášní vás tentokrát seznámí Jarda Koller.

Tlachtli, v češtině „pelota“ – indiánský masakr (nejen) gumovým míčem

Přemýšleli jste někdy, jaký je vůbec nejadrenalinovější sport světa a historie? Base jump? Fre solo lezení? Při svém putování Mexikem jsem narazila na sport, který je nejen mnohem starší, ale svou napínavostí si s předchozími jmenovanými v ničem nezadá. Španělsky se mu říká juego de pelota, česky prostě pelota.

Meditace – nejklidnější cesta ke zdraví

Meditace je cvičení záměrného soustředění mysli, všímavost bez hodnocení. To může znít složitě, praxe je však kouzelně jednoduchá. Stačí prostě soustředit všechnu svoji pozornost na jeden jev. Například na dech. K tomu začít a cítit pozitivní účinky stačí najít dvě minuty denně.