„Vystřel mě katapultem!“ Chcete adrenalinový zážitek pod stromeček?

I když doteď pro mnohé bylo největším adrenalinem předvánoční nakupování dárků v zavřených obchodech a snaha vyznat se v systému PES, prosincové rozvolňování opatření svědčí o tom, že tu s námi covid nebude věčně. A právě na tuto příležitost nedočkavě čekají zážitkové kanceláře se svou nabídkou, ve které nechybí štědrá dávka extrémních zážitků. Láká vás volný pád vesmírem, únikovka v jeskyni nebo spíš projížďka tankem?

Pokud nechcete svým blízkým pod stromečkem nechávat obligátní ponožky, můžete si vybrat hned z několika firem, které u nás zážitky nabízí. Pravděpodobně nejznámější je Allegria, která na našem trhu funguje již šestnáct let. Na recenzních portálech má nejvyšší hodnocení díky široké nabídce zážitků, rychlosti jednání a certifikátu Ověřeno zákazníky. Z adrenalinových zážitků nabízených Allegrií jsou nejprodávanější poukazy na vstup do větrného tunelu v Letňanech, tandemový seskok padákem, Flyboard, pilotování letadla, střelba, let balonem a extrémní jízda na čtyřkolce. Zážitky lze filtrovat podle lokality. Každá má trochu odlišnou, krajově specifickou nabídku. V Jihočeském kraji jde o zážitky na vodě, v Plzeňském o lanové parky a Brno nabízí bohatou plejádu střeleckých kurzů, z čehož jako pražáci rozhodně nechceme vyvozovat žádné závěry o životě v moravské metropoli.

Přímo na Brno a okolí se specializuje agentura Impresio. Nabízí například unikátní speleo ferratu v Moravském krasu, řízení bojových vozidel (včetně tanku!), let stíhačkou a řízení helikoptéry.

Agentura Stips (označena za agenturu s nejlepšími zážitky v Moravskoslezském kraji) nabízí mimo jiné střelbu z lovecké kuše, trénink s vrhacími zbraněmi a pro příznivce leteckých zážitků tandem paragliding a let vírníkem na Hostýn či Dlouhé stráně. 

Pokud máte rádi rychlá vozidla (ať už formuli nebo buggynu), hodně zážitků na závodní dráze nabízí agentura Dokonalý zážitek. Dalším zajímavým (a dle popisu i dost děsivým) zážitkem od nich je letní speleo úniková hra v jeskyni Bertalánce, kterou si můžete užít od června do září. Pro milovníky středověku a stejnojmenné počítačové hry je určena tři hodiny dlouhá únikovka Kingdom Come ve tvrzi Malešov. Setkáte se při ní s postavami ze hry, zkusíte je přelstít a třeba si i zastřílíte z luku.

Hodnocením „nejlepší zážitky pro muže“ se může chlubit agentura A drop, nabízející například akademii netradičního slaňování (z televizní věže, mostu, skály v lomu), jízdu Žigulíkem (na výběr je mezi Nastěnkou a Marfuškou, krasavicemi z roku 1978 a 1980) a vodní jetpack nebo bungee katapult, se kterými se můžete cítit jako akční hrdina. Pokud byste bez nehody v kalhotách přečkali vystřelení katapultem do výšky 36 metrů, co takhle volný pád ve vesmíru? Nabízí ho spojení větrného tunelu s virtuální realitou, kdy si můžete vybrat ze čtyř možných míst pro svůj volný pád, kromě nekonečného kosmosu lze padat i nad Prahou, New Yorkem nebo nad mořem ve Španělsku.

Možná nejšílenějším zážitkem je Kienova houpačka, která umožňuje zažít několikasekundový stav beztíže a dvakrát větší přetížení než při bungee jumpingu. Nabízí ji agentura s příznačným názvem Enjoy fun.

Který zážitek byste rádi zkusili vy? A který máme vyzkoušet my? Těšíme se na tipy v komentářích a na sociálních sítích. Jsme totiž trochu blázni, a to nejen o Vánocích!

Share on facebook
Share on twitter

Doporučujeme

Špacír, aneb pochod na který se bojíte vyrazit

100 km těžkým terénem, přes lesy i louky, po tmě, v horku, v zimě, do kopců, z kopců… puchýře, nevolnosti, halucinace z únavy… telefonní linka kam se hlásí odpadlíci, záchranné auto pořadatelů sbírající nejhůře poškozené…a na konci ti, kteří namáhavou cestu přežijí houfně spící ve skautské klubovně, v ovzduší co by se dalo krájet, aby se na druhý den rozjeli do svých domovů ověnčení titulem „Valašský lezúň/ka.“

Koktavý chlapec a později mistr etikety. Opravdu byl i propagátorem sportu? Ano!

Když se podíváme na fotografie Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského (1861-1943), vidíme prvorepublikového středoškolského profesora či úředníka. Rovněž uvěříme, že byl velkým znalcem etikety. Že by ale měl něco společného se sportem? Skutečně nepůsobí jako aktivní sportovec, natož pořádný „divočák“ – a také jím nebyl. Přesto sem jeho medailonek patří. Jednoduše řečeno, přinesl nám olympiádu.

Divočet se dá i tehdy, když jste v pořádné louži

Těžko si jde představit hroznější situaci, než když se krčíte v zákopech, kolem vás dopadají granáty a kulky a vaši kamarádi umírají jeden za druhým. A je to o to hroznější, když tento styl válčení je úplně nový. Když vám při povolání do války velitelé říkali, že nepřítele rozdrtíte během chvilky a za pár měsíců budete doma. Jenže měsíce plynou a vám je jasné, že domů se jen tak rychle nevrátíte. A kdoví jestli vůbec… Přesně tohle zažívali vojáci na začátku první světové války. A přesto přese všechno si i v těchto naprosto šílených podmínkách našli čas na blbnutí…