Psycho & fyzio

Meditace – nejklidnější cesta ke zdraví

Meditace je cvičení záměrného soustředění mysli, všímavost bez hodnocení. To může znít složitě, praxe je však kouzelně jednoduchá. Stačí prostě soustředit všechnu svoji pozornost na jeden jev. Například na dech. K tomu začít a cítit pozitivní účinky stačí najít dvě minuty denně.

Lockdown těla a mysli

Slovo lockdown (česky uzamčení či uzavření) se začalo skloňovat ve všech jazycích světa. Účelem je zpomalení šíření viru, skrz omezení sociálních kontaktů. Toto omezení však nutně znamená změnu našeho chování a prožívání. Doba před nás klade specifické překážky, které je však možné zvládnout. Je třeba dodržovat zdravou životosprávu a najet na nové dobré zvyky.

Lektor pohybu Matěj Šulc: Tělo je naprogramováno žít aktivně

Na Divoč.cz se zaměřujeme na netradiční sporty i další aktivity, které mohou člověka dostat z určitého stereotypu a zvýšit mu psychickou a fyzickou kondici. Může se ale stát, že i přes velkou touhu zkusit něco nového, nám to tělo nedovolí. Třeba proto, že jsme ho dlouho předtím nechali příliš zahálet. Co se s touto situací dá dělat a proč vlastně lidské tělo ochabuje, na to jsme se s týmem Divoč.cz zeptali odborníka na lidské tělo, trenéra a zároveň autora knihy Tělo není automat, Matěje Šulce.