🦠LOCKDOWN SPECIÁL #6 – Zchladit tělo i duši

Nejlepší čas, kdy začít s koupáním ve studené vodě, je na přelomu srpna a září, to vám potvrdí každý otužilec. Protože letošní podzim ale zatím není žádná Sibiř, venkovní teploty sestupují směrem k nule pomalu a pracovat na stavu svojí imunity je v současnosti více než žádoucí, dostalo se otužování i do našeho 🦠LOCKDOWN SPECIÁLU. Takže, až vám bude už pořádně horko z domácího koronavězení, tady je tip, jak se trochu osvěžit.

>>

🦠LOCKDOWN SPECIÁL #5 – Mít koule na obrubník

🦠LOCKDOWN SPECIÁL a kolo podruhé! Dnešní díl věnujeme noční můře snad všech svátečních cyklistů – najíždění na obrubník. Zdolat na kole nižší překážku je dovednost, která nejen efektně vypadá, ale kvůli plynulosti jízdy je taky nesmírně užitečná. Běda ale tomu, kdo se o ní pokusí bez přípravy.

>>

Gynekolog Joe – hokejista, šermíř a olympionik

Další z významných průkopníků tuzemského sportu, Josef (Joe) Gruss (1884-1968), měl život nesmírně pestrý. Znáte ho? Jeho aktivity byly opravdu všestranné, a to nejen na poli sportu. Z lékaře se stal sportovní funkcionář a propagátor olympijského hnutí – a zejména průkopník ledního hokeje.

>>

🦠LOCKDOWN SPECIÁL #4 – Zamakat, ale neztrhat se

V 🦠LOCKDOWN SPECIÁLU se snažíme využít „plonkový“ čas, který mnohým z nás kvůli vládním opatřením vznikl, k osvojení zapomenutých nebo ještě neobjevených dovedností. Díl o nošení břemen přinášíme nejen jako tip na zpestření tréninku, ale i preventivně. Koronavirové doby totiž nabízí mimo jiné i prostor pro nejrůznější kutilské a řemeslnické domácí pokusy. Ty často zahrnují například stěhování nábytku a končívají na pohotovosti. A tím si svůj lockdown nechceme nechat zkazit. Hostem 🦠LOCKDOWN SPECIÁLU #4 je český reprezentant v OCR Petr Vinický.

>>

Je to vážně tak nebezpečné?

„U toho si něco uděláš.“

„Proboha, v novinách psali, že se při tom někdo zabil.“

„Existuje důvod, proč se těm sportům říká extrémní!“

Podobné reakce okolí slyšel nejspíš každý, kdo projevil zájem provozovat některý z extrémních sportů. Jak je to ale s jejich rizikovostí doopravdy? A jaká přinášejí pozitiva?

>>

🦠LOCKDOWN SPECIÁL #3 – Trackstand, aneb vosa na bonbonu

V 🦠LOCKDOWN SPECIÁLU nás tentokrát čeká kolo. Využijeme stále ještě pěkné a cyklistice nakloněné podzimní počasí a vyrazíme si osvojit nové dovednosti. Trackstand, neboli „stoj na kole“ na první pohled vypadá jako samoúčelná parádička, úroveň vaší jízdy ale může posunout úplně na jiný level.

>>

Powerbocking – Kentaurem snadno a rychle

Sedmimílové boty, skákací chůdy, powerskips, powerisering, powerbocking… Názvy se používají různé, sport zůstává stejný. Zábavný, hravý, tělu prospěšný a v našich podmínkách i po dvaceti letech existence stále trochu nedoceněný.

>>

🦠LOCKDOWN SPECIÁL #2 – Trochu si šplhnout…

🦠LOCKDOWN SPECIÁL pokračuje. V druhém díle nás nečeká výprava do daleka jako minule, ale návrat k důvěrně známému. Symbolicky se vydáme o pár let zpátky, do hodiny tělocviku na základní škole. Ale klid, hrůznou vzpomínku na jarmilky a vůni parketolu klidně můžete zaplašit, náš tělocvik vám trauma určitě nezpůsobí. S trenérkou Veronikou se budeme učit šplhat. 

>>

🦠LOCKDOWN SPECIÁL #1 – Do Prčice!

I když je lockdown, není třeba klesat na mysli a krotnout doma. Divočet můžeme dál! Individuální výlety do přírody ani blbnutí pod vlastní střechou nikdo nezakázal a asi to ani nehrozí. Pokud na vás nic neleze, zahoďte aspoň na chvilku všechny starosti s nedostatkem/přebytkem práce ve vašem oboru, s distančním vzděláváním dětí i s celkovou situací a pojďte si s námi aspoň na chvilku vyčistit hlavu. Tentokrát si uspořádáme soukromý dálkový pochod.

>>

Brandýs nad Labem: Punkový ráj surfařů

Surfaři, vyznavači celosvětově populárního sportu, nemají v České republice zrovna ideální podmínky. Jednou z možností, jak uspokojit touhu po jízdách na vlně a nemuset při tom absolvovat cestu k moři, je tzv. riversurfing. Vypravili jsme se ho vyzkoušet do Brandýsa nad Labem.

>>

Lektor pohybu Matěj Šulc: Tělo je naprogramováno žít aktivně

Na Divoč.cz se zaměřujeme na netradiční sporty i další aktivity, které mohou člověka dostat z určitého stereotypu a zvýšit mu psychickou a fyzickou kondici. Může se ale stát, že i přes velkou touhu zkusit něco nového, nám to tělo nedovolí. Třeba proto, že jsme ho dlouho předtím nechali příliš zahálet. Co se s touto situací dá dělat a proč vlastně lidské tělo ochabuje, na to jsme se s týmem Divoč.cz zeptali odborníka na lidské tělo, trenéra a zároveň autora knihy Tělo není automat, Matěje Šulce.

>>

Aerial hoop – Promakej se k ladnosti

Člověka, který tráví osm hodin denně za počítačem, obvykle nenapadne jen tak bez přípravy zkoušet akrobacii. Nepřijdu si jako žádný velký sportovec a vždy jsem se do cvičení musela spíš nutit. Pak jsem si ale zašla vyzkoušet aerial hoop – a zrodila se posedlost.

>>

Adrenalin v Javorce, aneb Zkruť se jako had!

Málokdo ví, že kopec Javorka naproti Karlštejnu v sobě ukrývá mimořádnou jeskyni. Je nejen nejhlubší v Čechách, ale podle speleologů i nejnáročnější na zdolání. Chodby jsou tak úzké a spletité, že se je nejspíš nikdy nepodaří zpřístupnit turistům. Nám ale některá svá tajemství odhalí v prvním díle seriálu o výpravách na běžně nedostupná místa.

>>